Ilfirino - 1.Díl

7. dubna 2014 v 16:50 | Lost Bloody Rose |  Ilfirino
Tákže.. :D Lidi rozhodla jsem se sem přesunout povídku co jsem měla na jedné stránce... :D
Snad se vám to bude líbit :)
Přejí příjemné čtení! :)

Pamatuji na to, jak jsem ho zabila. Byla jsem na něj tak naštvaná, že jsem se neovládla. Dnes je jeho pohřeb. Přemýšlím, jestli na něj jít. Přeci jen... Já jsem jeho vrah, i když to ostatní netuší...
Možná bych přeci jen jít měla.

Měsíc po smrti Jakea:

"Je hrozné, co se stalo Jakeovi," zesmutněla Lily a sedla si vedle mě.
"Hmm..." zamumlala jsem a vzala si další kousek jídla. Byly dva důvody, proč jsem to znovu nechtěla slyšet. Zaprvé to byl hajzlík a to, co se mu stalo, mu patřilo, a zadruhé jsem to byla já, kdo ho zabil. Jednoduše, zasloužil si to.
"Jak dokážeš říct jen hmm? Vždyť to byl náš spolužák," zamračila se na mě a já si vzala další sousto.
"Lily, ty sama víš, jakej to byl hajzlík. Takže mu to z jedné strany patřilo..." Ani jsem to nedořekla a Lily už na mě vyvalila oči. Vím, že do něj byla zabouchlá a on jí dával falešné naděje. Jenže přitom si s ní chtěl jen pohrát. Lily si vzala svůj tác s jídlem a šla si sednout k hloučku holek, které "oplákávaly Jakea". Dojedla jsem jídlo a rozhodla se předčastně ukončit školu. Měla jsem toho plné zuby. Polovina lidí se na vás dívá, jako kdyby věděli, že jste to byli vy, a ta druhá jen brečí a oplakává jeho smrt.

Dojela jsem do starého opuštěného domu. Bývala jsem tu poměrně často. Když se to tak vezme, byl to můj pravý domov. Jenže... Tady to nesloužilo jen na nějakou polehárnu. Zkoušela jsem, jak se ovládnu. Jak v sobě ovládnu oheň...

***

"Sakra!" zanadávala jsem asi po stý, co se mi zase povedlo zapálit polovinu baráku. Dobře, polovina to nebyla, ale vcelku velký kus to byl. Rychle jsem oheň pokropila vodou. "Asi toho pro dnešek nechám," zamumlala jsem a vzala klíče od auta. Skoro jsem vyšla ven, když jsem uslyšela nějaké kroky a hlasy.

"Tady by to šlo, ne? Kdyby ta párty byla zde? Nikdo by nás tu neslyšel," řekl nějaký mladík a já se zamračila. Všichni myslí jen na to, jak si něco užít. Já myslím jen na to, abych nikoho nepodpálila zaživa. Vešli dovnitř zrovna ve chvíli, kdy jsem se schovala pod schody.
"Fuj, tu to fakt nechutně smrdí," zanadával druhej mladík, který mi byl fakt velice nesympatický. První jen protočil oči a šel se porozhlédnout po místnostech. Musím říci, že by za hřích stál. Bylo na něm něco temného. Něco, co se mi velice líbilo. Prošli okolo mě, jenže co čert nechtěl. Jeden si mě všiml.
"Matty, jdeme. Uděláme párty jinde," to byla jeho poslední slova, než odešli.

Po jejich odchodu vše utichlo. Zůstala jsem v baráku asi ještě půl hodiny, abych se doopravdy přesvědila, že odešli. Rychle jsem nastartovala auto a vyrazila domů. Abych pravdu řekla, nemám rodiče. Nikdy jsem je nepoznala. Zemřeli, alespoň to vím z toho, co mi řekla "máma". A ti lidi, co mě adoptovali, též umřeli. Mám nějakej dojem, že vše kolem mě je mrtvé. Jak depresivní. Jedna výhoda na tom je, že bydlím sama, takže mě nikdo nekontroluje.

"Threse? Tebe jsem zde dlouho neviděla. Jak jde škola?" usmála se na mě moje sousedka. Jen jsem se na ni podívala a zašla do bytu. Nemám ji ráda a ona jen vyzvídá. Prostě takový naše starý drbny.
Mojí samozřejmností bylo to, že jsem doma neměla žádné jídlo. Jím jak divá, ale stejně nepřiberu ani deko. Proto tu často nemám jídlo, ale to není jedinej důvod, je to taky kvůli tomu, že jsem prostě moc líná nakupovat. Bordel je taky součástí. Tak stejně jak každodenní návštvěva Lily.

"Vážně by sis tu měla uklidit a koupit nějaké jídlo," zanadávala Lily, když smetla z postele oblečení.
"No jo furt, víš, že já tu moc nejsem," zamumlala jsem a podala jí sklenici s vodou.
"Moje máma by z tebe asi dostavala záchvat," zasmála se. Její máma byla přímo posedlá uklídem. Jednou Lily spadly časopisy na zem a ona přišla do pokoje s tím, že pokud si to neuklidí, tak bude mít zaracha na měsíc. Ach, ti rodiče.
"Víš, co nechápu? Jak ti mohli dát jméno Threse?"
"Taky bych ráda věděla," usmála jsem se a podala jí film. Obvykle jsme trávily večery tak, že jsme si prostě pustily na mé televizi z roku opic film. Někdy si říkám, jak se, sakra, ten film může rozjet.

Po odchodu Lily jsem se ještě dívala na zprávy. Zase samé nudné kecy, jako vždy. Nakonec jsem ji vypnula a šla spát. Usnula jsem tak za dvě hodiny.
Jako každé ráno mě probudila noční můra. Noční můra o tom, že nakonec vyhořím, že se ten oheň dostane ke mně a zabije mě. Jak nepříjemné. Asi jsem prokletá.
Oblékla jsem se a trochu se upravila, abych nevypadala jak chodící zombie. Ta škola. Teda nevím, kdo by se z naší školy nemaloval...

"Ahoj, Tery!" zamávala mi Lily před školou. Abyste se nedivili, moje jméno je sice Threese, ale všichni mi říkají Tery.
"Ahoj, nějaké novinky?" Lily se na mě vážně podívala a přikývla.
"Nastoupili nám na školu nějací kluci a popravdě, jsou to fakt kusy. Jenže chodí do čtvrťáku," zamračila se.
"A to vadí?"
"A co Jessica a její parta? Zase je budou nabalovat, a na nás nezbyde nic."
"Na tebe." Lily se na mě podívala pohledem, který říkal: "Nedělej si ze mě srandu. Panna s deseti kočkama nezůstaneš."

Lily nakonec odešla na hodinu biologie a já, protože máme první hodinu volno, tak jsem mohla zůstat ještě doma, jenže já jelimán si na to vzpomněla až teď. No co. Tak budu dobrovolně ve škole, alespoň nebudu ta, co furt chodí za školu.

Moc lidí tu nebylo, takže je tak příjemně. Nikdo se nehrnul na chodbu, prostě ticho. Lehla jsem si na lavičku a zavřela oči. Možná se polovina lidí diví, že je tu konec ledna a já tu chodím jen v mikině. Mohla bych chodit i ve spodním prádle a zima by mi nebyla. Jedno pozitivum, že ovládáte oheň.

"Není ti zima?" zeptal se někdo. Než jsem otevřela oči, poznala jsem, kdo to je. Ten kluk ze včerejška. K mé smůle to nebyl ten pěkný kluk, který mě neprozradil, ale ten druhý. Zklamaně jsem si povzdechla a zvedla se.
"Ne," odpověděla jsem stručně a šla do školy.
"Dobře," zamumlal a rychle mě chytil za ruku.
"Co děláš?" hodila jsem na něj nechápavý výraz. Choval se, jako kdyby mě znal bůhví jak dlouho. Kdo mu vůbec dovoluje se ke mně takhle chovat?
"Co jsi tam včera dělala?!" sykl rozzuřeně skrz zuby. Jedno obočí mi vyjelo vzhůru.
"Cože?"
"Co jsi dělala v tom baráku?!" Zdálo se mi, že už to nebyla otázka, na kterou bych mohla říci, že jsem tam nebyla..
"Co bych tam jako měla dělat?" zvýšila jsem hlas. Tenhle kluk mě začínal štvát, a to hodně.
"Nehraj si na blbou! Ale řeknu to takhle. Ještě jednou tě tam uvidím, a skončí to s tebou blbě! Nemáš tam co dělat!" zasyčel na mě a rychle odešel. Já tam ještě chvíli stála a doufala, že se uklidním...
Byla jsem ráda, že ta škola skončila. Málem jsem odešla i dobrovolně. Hlavně jsem nechápala, co mlel ten kluk. Jak mohl zjistit, že jsem tam byla? Ale to bylo jedno, ať mu řekl kdokoliv, tak je to jedno. Budu si chodit kam chci...
Hlavně do svého domu!!

"Ne! Threse, přestaň na to myslet!" okřikla jsem se v hlavě. Nakonec jsem usoudila, že bude lepší se jít osprchovat.

Vlezla jsem do sprchy a nechala na sebe téct proudy studené vody. Věděla jsem, že mi studená voda pomůže. Cítila jsem, jak mi hoří kůže, ale ta studená voda byl lék. Lék na všechny trable.

Než jsem se stihla pořádně osprchovat, někdo zazvonil, vypnula jsem sprchu, omotala jsem se do ručníku a šla otevřít.

"Ahoj, Tery!" zasmála se Lily a vlezla mi do bytu. Sice je to moje nejlepší kamarádka, ale někdy mě štvala.
"Ahoj," zabručela jsem.
"Dneska je párty u těch nových kluků! Musíme jít," zasnila se a já znovu zamračila. Kdybych mohla, tak tomu klukovi nakopu jeho prd**... zadnici.
"A?"
"Děláš si ze mě srandu? Teď je možnost se s nimi seznámit a sbalit je!" objevila se jí taková ta trojka na puse a já protočila oči. No jo, to je, když si někdo žije normální život.
"Pojď se mnou. Prosím," hodila na mě psí oči a já přikývla.

Dojely jsme do nejluxusnější čtvrti a já jen žasla. Takový paláce jsem ještě neviděla. Zaparkovala u posledního baráku. U baráku, kde se to stalo. Už to najednou nebyla ta nejluxusnější čtvrť, ale jen jeden polorozpadlý dům, kde jsem Jakea zabila. Tělo mi ztuhlo, nemohla jsem se nadechnout. Cítila jsem, jak začínám hořet... Co se tu, ksakru, děje?!

"Hej! Hej, Tery!" zatřepala se mnou Lily a divně se na mě dívala. Nadechla jsem se a vyděšeně se na ni podívala. "Jsi v pořádku?" řekla znova, když jsem jí neodpověděla..
"Ano.. Ano, jsem..." zamumlala jsem a znovu se pořádně nadechla. Už tu zase byl ten obří barák plný puberťáků.
"Ok... Tak si jdeme užívat!" usmála se a vrazila do dveří a hned si vzala nějaké pití. Já jen hledala nějaké místo, kde se schovám a přečkám to tam. Nechtěla jsem se bavit! Chtěla jsem jen jeden blbej den být sama... Našla jsem si poklidné místečko u schodiště.

"Vážně se tu chceš nudit?" Nadskočila jsem a otočila se po dotyčném. Byl to tentokrát ten správný kluk ze včerejška, sice mi napřed nebyl tolik sympatický, ale když ho teď vidím blíže. Musím říci, že zase tak špatný není.
On se zasmál a podal mi ruku. "Jsem Zachary, ale říkej mi Zack."
"Threse, ale říkej mi jen Tery," usmála jsem se a i mě to samo překvapilo. Obvykle je úsměv nucený...
"Omlouvám se za svého bratra... Vím, že na to přišel. Ale slibuji, že já mu nic neřekl." Přikývla jsem a on se opřel o zeď.
"Ech... Ehm... Neměl by ses bavit? Je to vaše párty, ne?" nervózně jsem se ošila, když už se na mě pět minut díval s trapným tichem.
"Mám rád alkohol, ale takový obří párty zase ne. Nejlepší je sednou si v klidu u ohně, hrát na kytaru a u toho pít," zasmál se. Tak tohle jsem nikdy nedělala.. Musím si zapsat do svého imaginárního deníčku: Někdy musím udělat párty s Lily u ohně.
"A proč se ty nebavíš? Je vidět, že tvoje kámoška si to tu užívá," ukázal na Lily, která pila pivo a u toho dávala pusu nějakému klukovi. No sakra, jestli ji tady někdo odpanní, tak mě její máma zabije.
"Nemám ráda, když je někde moc lidí. Nikdy nevíš, co se může stát," řekla jsem potichu.
"Třeba někdo může někoho zabít, že?" Vyděšeně jsem se na něj podívala. Tohle se mi přestávalo líbit... Oni dělají, jako kdyby to veděli. Jako kdyby věděli, že já jsem vrah!
"Zabít?" zapištěla jsem vyděšeně.
On vážně přikývl. "Nikdy nevíš, kdo koho může zabít. Třeba je tu nějaký vrah... Třeba jsem to já," začal se smát a já si oddychla. Takže on nic neví. Naštěstí. Takový šoky mi tady dělat. "Nic. Já si jdu užívat. Tak zatím, kočko," zasmál se a odešel. Já protočila oči. Měla bych jít pro Lily a jet domů.

Dalo mi dost práce Lily najít. Motala se okolo kluků a hlasitě se smála. No to mě prašti. Jestli má jít takhle domů, tak ji máma zabije a ze mě vymlátí duši.

"Lily, pojď, půjdeme domů," chytla jsem ji za ruku a trochu jí odtáhla, než se vzepřela.
"Já nechci," zabručela. Tak takhle domů rozhodně nepůjde.
"Lily. Dělej!" zavrčela jsem. Byla jsem nervní s toho, že ona tu dělá scény, a já už prostě chci mít klid a být doma.
"Tak ji tu nech, ne?" zařval na mě nějakej kluk a vzal ji za ruku. Bylo mi jasné, co by s ní dělal...
Dřív než jsem si to stihla uvědomit, jsem chytla toho kluka za ruku. Vykřikl bolestí a pustil Lily.
"Ještě jednou! A zabiju tě! Rozumíš?!" řekla jsem vražedně, on přikývl a já ho pustila. Na ruce měl vypálenou kůži, řekla bych tak třetího stupně. Holt jeho problém. Neřešila jsem to, že se na mě každej dívá, prostě jsem Lily chytla za ruku a odešla, teď už nic nenamítala.

Doma jsem ji hodila do postele a vzala její mobil.

"Dobrý den. Tady Threse. Omlouvám se, že volám tak pozdě, ale Lily vám měla zavolat, že u mě dnes spí, jenže na to zapomněla a teď usnula," spustila jsem, hned co to zvedla. Samozřejmně nadávala, jak si to Lily dovoluje, že o ni měla strach... Atd... Však znáte ty rodičovský kecy. Nakonec jen řekla, že má zítra být kolem poledne doma.

Sundala jsem ze sebe oblečení a šla se sprchovat, až teď mi došlo, co jsem udělala... Ale už se to nedalo vrátit zpět...

-------------------------------The End-------------------------------

Takže děcka.. :D Snad se vám první dílek líbil.. :D Ve skutečnosti jsem vlastně spojila první dva díly, protože by to jinak bylo moc, ale moc krátké.. :D A to já nerada.. :D
 

1 člověk ohodnotil tento článek.

Komentáře

1 Rikka-chan Rikka-chan | E-mail | Web | 7. dubna 2014 v 17:09 | Reagovat

*Q* uplně úžasné, takový styl povídek mám strašně ráda. Vždycky se do nich uplně zažeru a pak je konec jednoho dílu. ^¬^ hnedka další prosím~ už se nemůžu dočkat.

2 Lee Lee | Web | 7. dubna 2014 v 20:11 | Reagovat

Wow boží povídka :3
moc se mi líbila  :) doufám,že co nejdřív bude další díl :3

3 Kimesuke Kimesuke | Web | 7. dubna 2014 v 22:30 | Reagovat

Wowo ..vypadá to zajímavě o.o
jsem zvědav jak to bude pokračovat ;)

4 Aki-chan Aki-chan | Web | 8. dubna 2014 v 7:47 | Reagovat

Tak to bolo perfektne... rychlo pokračko

5 Ninisisinka Ninisisinka | 8. dubna 2014 v 15:00 | Reagovat

Ahoj psala jsi o spřátelení takže tě píšu do seznamu jinak super povídka

6 Luss^^ Luss^^ | Web | 8. dubna 2014 v 16:41 | Reagovat

Wow problemovou kamarádku to má :D Jinak ona má moc ohne, Wow to se mi moc libí. :3
Těším se na pokračko!

7 Tayusha - はたけ多代 Tayusha - はたけ多代 | Web | 8. dubna 2014 v 19:22 | Reagovat

Píšeš vážně skvěle! Bylo moc dobře! Úžasné! Moc se těším na další díl. Hrozně jsem si Tery i Lily oblíbila. ^^

8 Maemi Maemi | Web | 8. dubna 2014 v 20:25 | Reagovat

Whoa!! *o* To je boží!! Já chci další díl! *válí se po podlaze, řve a kope nožičkama jako malé dítě* Já chci další díl! Já chci další díl! >w<

9 Inja Inja | 16. června 2014 v 18:55 | Reagovat

Tahle povídka se mi strašně moc líbí. Nemůžu se dočkat dalšího dílu.

Nový komentář

Přihlásit se
  Ještě nemáte vlastní web? Můžete si jej zdarma založit na Blog.cz.
 

Aktuální články

Reklama